CWR26HB106JBFZ\PR
Manufacturer Part Number:
CWR26HB106JBFZ\PR
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
667mOhm
Failure Rate :
B (0.1%)
Height - Seated (Max) :
0.085" (2.16mm)
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2214 (5634 Metric)
Size / Dimension :
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Tolerance :
±5%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
15 V