MCS1320R020FER
- Manufacturer Part Number:
- MCS1320R020FER
- Part of Description:
- RES 20M OHM 1% 3/4W 0805
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Resistance :
- 20 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.083" L x 0.053" W (2.10mm x 1.35mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%