ST17-075-66GR
- Manufacturer Part Number:
- ST17-075-66GR
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corporation
- Part of Description:
- GENERAL PURPOSE ST17 GREEN, .75"
- Stock Condition:
- 695
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
- Backing, Carrier :
- PVC (Poly Vinyl Chloride)
- Color :
- Green
- Length :
- 66' (20.1m) 22 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Electrical
- Temperature Range :
- 14°F ~ 176°F (-10°C ~ 80°C)
- Thickness :
- 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- Insulating, Sealing, Splicing
- Width :
- 0.75" (19.05mm) 3/4"