ST1755-075-60BK
- Manufacturer Part Number:
- ST1755-075-60BK
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corporation
- Part of Description:
- STRONGHOLD ST1755-075-60BK FRICT
- Stock Condition:
- 342
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Rubber
- Backing, Carrier :
- Fabric
- Color :
- Black
- Length :
- 60' (18.3m) 20 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Electrical
- Temperature Range :
- Thickness :
- 0.0150" (15.0 mils, 0.381mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- Abrasions, Cuts
- Width :
- 0.75" (19.05mm) 3/4"