CJT601R0JJ
- Manufacturer Part Number:
- CJT601R0JJ
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 1 OHM 5% 60W
- Height - Seated (Max) :
- 0.787" (20.00mm)
- Power (Watts) :
- 60W
- Resistance :
- 1 Ohms
- Size / Dimension :
- 4.528" L x 1.575" W (115.00mm x 40.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±440ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%