12X12-6-F9469PC
- Manufacturer Part Number:
- 12X12-6-F9469PC
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- TAPE ADHSV TRNSFR CLEAR 12"X 12"
- Stock Condition:
- 195
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Acrylic, 100MP
- Backing, Carrier :
- Polycoated Kraft Liner
- Color :
- Clear
- Length :
- 12.00" (304.80mm)
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Adhesive Transfer
- Temperature Range :
- Thickness :
- 0.0090" (9.0 mils, 0.229mm)
- Thickness - Adhesive :
- 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
- Thickness - Backing, Carrier :
- 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm)
- Usage :
- Attachment, High Temperature Applications
- Width :
- 12.00" (304.80mm)