12X12-12-467MP
- Manufacturer Part Number:
- 12X12-12-467MP
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- TAPE ADHSV TRNSFR 12"X 12" 12/PK
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Acrylic, 200MP
- Backing, Carrier :
- Polycoated Kraft Liner
- Color :
- Clear
- Length :
- 12.00" (304.80mm)
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Adhesive Transfer
- Temperature Range :
- 60°F ~ 100°F (16°C ~ 38°C)
- Thickness :
- 0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
- Thickness - Adhesive :
- 0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)
- Thickness - Backing, Carrier :
- 0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)
- Usage :
- Width :
- 12.00" (304.80mm)