WFH330L150J
Manufacturer Part Number:
WFH330L150J
Part of Description:
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 330W
Stock Condition:
30
Height - Seated (Max) :
0.496" (12.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 220°C
Power (Watts) :
330W
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
11.024" L x 2.008" W (280.00mm x 51.00mm)
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W