TGHHV15R0FE
Manufacturer Part Number:
TGHHV15R0FE
Part of Description:
15 OHM 120 WATT SOT227 1% TF
Height - Seated (Max) :
0.480" (12.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
120W
Resistance :
15 Ohms
Size / Dimension :
1.496" L x 0.980" W (38.00mm x 24.90mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W