TAP800J10RE
Manufacturer Part Number:
TAP800J10RE
Part of Description:
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 800W
Height - Seated (Max) :
1.280" (32.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
800W
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
2.559" L x 2.362" W (65.00mm x 60.00mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W