610FPR025E
Manufacturer Part Number:
610FPR025E
Part of Description:
RES 0.025 OHM 1% 1W RADIAL
Height - Seated (Max) :
0.215" (5.46mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
25 mOhms
Size / Dimension :
1.100" L x 0.200" W (27.94mm x 5.08mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Part Manufacturer Stock Description
610F Hammond Manufacturing 7,218 TRANSFORMER PULSE 3MH 1.2DCR