LPSA600H4700JB
Manufacturer Part Number:
LPSA600H4700JB
Part of Description:
LPSA 600 H 470U 5% BO15
Height - Seated (Max) :
1.055" (26.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
600W
Resistance :
470 Ohms
Size / Dimension :
2.362" L x 2.244" W (60.00mm x 57.00mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W