LPSA300H1001KB
- Manufacturer Part Number:
- LPSA300H1001KB
- Part of Description:
- LPSA 300 H 1K 10% BO15
- Height - Seated (Max) :
- 1.055" (26.80mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 120°C
- Power (Watts) :
- 300W
- Resistance :
- 1 kOhms
- Size / Dimension :
- 2.362" L x 2.244" W (60.00mm x 57.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±150ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%