TE400B150RJ
- Manufacturer Part Number:
- TE400B150RJ
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 150 OHM 5% 400W
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 400W
- Resistance :
- 150 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.575" Dia x 11.102" L (40.00mm x 282.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±440ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%