NH0505R000FE02
- Manufacturer Part Number:
- NH0505R000FE02
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 5 OHM 1% 50W
- Height - Seated (Max) :
- 0.625" (15.87mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Power (Watts) :
- 50W
- Resistance :
- 5 Ohms
- Size / Dimension :
- 1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%