HSC3004R0J
Manufacturer Part Number:
HSC3004R0J
Part of Description:
RES CHAS MNT 4 OHM 5% 300W
Height - Seated (Max) :
1.654" (42.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
300W
Resistance :
4 Ohms
Size / Dimension :
5.039" L x 2.874" W (128.00mm x 73.00mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR MULT-BEAM 33POS EDGE MT
    CONN HEADER HD 96POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 16POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 18POS PCB
    ASSYMINIPAKHDL25S8PRAPLUGBDLCKSE
Catalog related products
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W