CJP300J150RJ
Manufacturer Part Number:
CJP300J150RJ
Part of Description:
CJP 300W 150R 5% LEAD
Height - Seated (Max) :
1.220" (31.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 250°C
Power (Watts) :
300W
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
8.465" L x 2.362" W (215.00mm x 60.00mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR MULT-BEAM 33POS EDGE MT
    CONN HEADER HD 96POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 16POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 18POS PCB
    ASSYMINIPAKHDL25S8PRAPLUGBDLCKSE
Catalog related products
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W