NH25030R00FJ01
- Manufacturer Part Number:
- NH25030R00FJ01
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 30 OHM 1% 250W
- Stock Condition:
- 89
- Height - Seated (Max) :
- 2.219" (56.37mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Power (Watts) :
- 250W
- Resistance :
- 30 Ohms
- Size / Dimension :
- 4.500" L x 3.000" W (114.30mm x 76.20mm)
- Temperature Coefficient :
- ±20ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%