850F150E
Manufacturer Part Number:
850F150E
Part of Description:
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 50W
Stock Condition:
63
Height - Seated (Max) :
0.620" (15.75mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Active
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
1.938" L x 1.156" W (49.23mm x 29.36mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W