HSC30033RJ
Manufacturer Part Number:
HSC30033RJ
Part of Description:
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 300W
Stock Condition:
438
Height - Seated (Max) :
1.654" (42.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :
300W
Resistance :
33 Ohms
Size / Dimension :
5.000" L x 2.811" W (127.00mm x 71.40mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR MULT-BEAM 33POS EDGE MT
    CONN HEADER HD 96POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 16POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 18POS PCB
    ASSYMINIPAKHDL25S8PRAPLUGBDLCKSE
Catalog related products
    RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 27 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 82 OHM 5% 25W
    RES CHAS MNT 0.1 OHM 5% 50W