RM1C40D50
- Manufacturer Part Number:
- RM1C40D50
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi
- Part of Description:
- SSR RELAY SPST-NO 50A 100-440V
- Stock Condition:
- 20
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 50 A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- On-State Resistance (Max) :
- Output Type :
- AC, Zero Cross
- Package / Case :
- Hockey Puck
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage - Input :
- 4.25 ~ 32VDC
- Voltage - Load :
- 100 V ~ 440 V