BJ100-DDT
Manufacturer Part Number:
BJ100-DDT
Manufacturer/Brand:
Autonics USA
Part of Description:
SENSOR, PHOTO, DIFFUSE, 100MM SE
Stock Condition:
28
Manufacturer :
Autonics USA
Product Category :
Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Cable Length :
Connection Method :
Ingress Protection :
Light Source :
Operating Temperature :
Output Configuration :
NPN - Dark-ON/Light-ON
Product Status :
Active
Response Time :
Sensing Distance :
3.937" (100mm)
Sensing Method :
Diffuse
Voltage - Supply :
12V ~ 24V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Banner Engineering
    WORLD-BEAM QS18 SERIES: CONVERGE
  • Banner Engineering
    WORLD-BEAM QS18 EXPERT SERIES: P
    M18-4 SERIES: STAINLESS: DIFFUSE
    WORLD-BEAM QS18 EXPERT SERIES: D
Related products
Part Manufacturer Stock Description
BJ100-DDT-C Autonics USA 20 SENSOR, PHOTO, DIFFUSE, 100MM SE
BJ100-DDT-C-P Autonics USA 7,473 SENSOR, PHOTO, DIFFUSE, 100MM SE
BJ100-DDT-P Autonics USA 12 SENSOR, PHOTO, DIFFUSE, 100MM SE