ESS010W-0200-42
- Manufacturer Part Number:
- ESS010W-0200-42
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 200MA
- Approval Agency :
- cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
- Current - Output (Max) :
- 200mA
- Efficiency :
- 87%
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 90°C
- Power (Watts) :
- 8 W
- Ratings :
- IP64, NEMA 410
- Size / Dimension :
- 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 277VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 120VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 28 ~ 42V