ESS010W-0500-12
- Manufacturer Part Number:
- ESS010W-0500-12
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 6-12V 500MA
- Stock Condition:
- 67
- Approval Agency :
- cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Efficiency :
- 87%
- Power (Watts) :
- 6 W
- Ratings :
- IP64
- Size / Dimension :
- 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 277VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 120VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 6 ~ 12V