DNR240TS48-I
- Manufacturer Part Number:
- DNR240TS48-I
- Part of Description:
- AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 240W
- AC Voltage - Input :
- 340 ~ 575 VAC (3 Phase)
- Current - Output (Max) :
- 5A
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output, Load Sharing
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 240W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 4.39" L x 3.50" W x 4.87" H (111.3mm x 89.0mm x 123.6mm)
- Standard Number :
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V