DRL-24V480W1AA
- Manufacturer Part Number:
- DRL-24V480W1AA
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics / Fans
- Part of Description:
- AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
- Stock Condition:
- 45
- Manufacturer :
- Delta Electronics / Fans
- Product Category :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CCC, CE, cULus, cURus, TUV
- Current - Output (Max) :
- 20A
- DC Voltage - Input (Max) :
- DC Voltage - Input (Min) :
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
- Input Type :
- AC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 480W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5.03" L x 3.37" W x 4.87" H (127.7mm x 85.5mm x 123.6mm)
- Standard Number :
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V