AE15-EW-S15-DIN
- Manufacturer Part Number:
- AE15-EW-S15-DIN
- Manufacturer/Brand:
- CUI Inc.
- Part of Description:
- DC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 15W
- Stock Condition:
- 12
- Manufacturer :
- CUI Inc.
- Product Category :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output (Max) :
- 1A
- DC Voltage - Input (Max) :
- 1000V
- DC Voltage - Input (Min) :
- 100V
- Efficiency :
- 78%
- Features :
- OVP, SCP
- Input Type :
- DC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 15W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.78" L x 2.13" W x 1.44" H (96.1mm x 54.0mm x 36.6mm)
- Standard Number :
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V