MLFM15FTC110K
- Manufacturer Part Number:
- MLFM15FTC110K
- Manufacturer/Brand:
- Stackpole Electronics, Inc.
- Part of Description:
- RES 110K OHM 1% 1/5W MELF 0102
- Manufacturer :
- Stackpole Electronics, Inc.
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Pulse Withstanding
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- MELF, 0102
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 110 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
- Supplier Device Package :
- 0102
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%