MLFM15FTC13K0
- Manufacturer Part Number:
- MLFM15FTC13K0
- Part of Description:
- RES 13K OHM 1% 1/5W MELF 0102
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Resistance :
- 13 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%