H4549KBYA
Manufacturer Part Number:
H4549KBYA
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity AMP Connectors
Part of Description:
RES 549K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
549 kOhms
Size / Dimension :
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR MULT-BEAM 33POS EDGE MT
    CONN HEADER HD 96POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 16POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 18POS PCB