H4549RBZA
Manufacturer Part Number:
H4549RBZA
Part of Description:
RES 549 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
549 Ohms
Size / Dimension :
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR MULT-BEAM 33POS EDGE MT
    CONN HEADER HD 96POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 16POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 18POS PCB