DST2-56B49
- Manufacturer Part Number:
- DST2-56B49
- Part of Description:
- PWR XFMR LAMINATED 1.1VA TH
- Current - Output (Max) :
- Parallel 40mA, Series 20mA
- Height - Seated (Max) :
- 23.86mm
- Power - Max :
- 1.1VA
- Size / Dimension :
- 28.70mm L x 28.70mm W
- Voltage - Primary :
- 115V, 230V
- Voltage - Secondary (Full Load) :
- Parallel 28V, Series 56V