DST2-48B48
Manufacturer Part Number:
DST2-48B48
Manufacturer/Brand:
YAGEO Group
Part of Description:
PWR XFMR LAMINATED 1.1VA TH
Manufacturer :
YAGEO Group
Product Category :
Power Transformers
Center Tap :
No
Current - Output (Max) :
Parallel 46mA, Series 23mA
Height - Seated (Max) :
23.86mm
Mounting Type :
Through Hole
Power - Max :
1.1VA
Primary Winding(s) :
Dual
Product Status :
Active
Secondary Winding(s) :
Dual
Size / Dimension :
28.70mm L x 28.70mm W
Termination Style :
PC Pin
Type :
Laminated Core
Voltage - Isolation :
2500Vrms
Voltage - Primary :
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) :
Parallel 24V, Series 48V