ACUCT-200R-800:333
Manufacturer Part Number:
ACUCT-200R-800:333
Manufacturer/Brand:
Automation Components, Inc.
Part of Description:
CURR SENSE XFMR 800A CHAS MNT
Stock Condition:
1
Manufacturer :
Automation Components, Inc.
Product Category :
Current Sense Transformers
Current Rating (Amps) :
800 A
Current Ratio :
DC Resistance (DCR) :
ET (Volt-Time) :
Frequency Range :
50Hz ~ 60Hz
Height - Seated (Max) :
1.260" (32.00mm)
Inductance :
Mounting Type :
Chassis Mount
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
4.370" L x 4.370" W (111.00mm x 111.00mm)