TRF4400PWRG4
- Manufacturer Part Number:
- TRF4400PWRG4
- Part of Description:
- RF XMITTER FM/FSK 433MHZ 24TSSOP
- Current - Transmitting :
- 57mA
- Frequency :
- 433MHz
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Package / Case :
- 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Voltage - Supply :
- 2.2V ~ 3.6V