TRF4400PWG4
- Manufacturer Part Number:
- TRF4400PWG4
- Manufacturer/Brand:
- Texas Instruments
- Part of Description:
- RF XMITTER FM/FSK 433MHZ 24TSSOP
- Manufacturer :
- Texas Instruments
- Product Category :
- RF Transmitters
- Antenna Connector :
- PCB, Surface Mount
- Applications :
- Current - Transmitting :
- 57mA
- Data Interface :
- PCB, Surface Mount
- Data Rate (Max) :
- Features :
- Frequency :
- 433MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- FM, FSK
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 60°C
- Package / Case :
- 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Power - Output :
- -7dBm ~ 12dBm
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 24-TSSOP
- Voltage - Supply :
- 2.2V ~ 3.6V