CSR0201FTR130
Manufacturer Part Number:
CSR0201FTR130
Part of Description:
RES 0.13 OHM 1% 1/20W 0201
Height - Seated (Max) :
0.011" (0.28mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
130 mOhms
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Tolerance :
±1%