QAM-RX2-433
- Manufacturer Part Number:
- QAM-RX2-433
- Manufacturer/Brand:
- RF Solutions
- Part of Description:
- RF RECEIVER ASK AM 433MHZ
- Manufacturer :
- RF Solutions
- Product Category :
- RF Receivers
- Antenna Connector :
- Through Hole
- Applications :
- Current - Receiving :
- 4.5mA
- Data Interface :
- PCB, Through Hole
- Data Rate (Max) :
- Features :
- Frequency :
- AM
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- ASK
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Package / Case :
- 17-SIP Module, 8 Leads
- Product Status :
- Obsolete
- Sensitivity :
- -105dBm
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 5V