QAM-RX3-433
- Manufacturer Part Number:
- QAM-RX3-433
- Manufacturer/Brand:
- RF Solutions
- Part of Description:
- RF RECEIVER AM 433MHZ
- Manufacturer :
- RF Solutions
- Product Category :
- RF Receivers
- Antenna Connector :
- PCB, Through Hole
- Applications :
- Remote Control, RKE, Security Systems
- Current - Receiving :
- 6mA
- Data Interface :
- PCB, Through Hole
- Data Rate (Max) :
- Features :
- Frequency :
- 433MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- AM
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Obsolete
- Sensitivity :
- -108dBm
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 3.3V ~ 8V