RXD-315-KH2
- Manufacturer Part Number:
- RXD-315-KH2
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity
- Part of Description:
- RF RECEIVER ASK/OOK 315MHZ
- Manufacturer :
- TE Connectivity
- Product Category :
- RF Receivers
- Antenna Connector :
- PCB, Surface Mount
- Applications :
- Garage Openers, RKE, Security Alarms
- Current - Receiving :
- 5.2mA
- Data Interface :
- PCB, Surface Mount
- Data Rate (Max) :
- 10kbps
- Features :
- Built-in Remote Control Decoder
- Frequency :
- 315MHz
- Memory Size :
- Modulation or Protocol :
- ASK, OOK
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 28-SMD, No Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Sensitivity :
- -112dBm
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V