MAMF-011119-TR1000
Manufacturer Part Number:
MAMF-011119-TR1000
Manufacturer/Brand:
MACOM Technology Solutions
Part of Description:
RF AMP 1-6 GHZ SWITCH LNA MODULE
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
RF Misc ICs and Modules
Frequency :
1GHz ~ 6GHz
Function :
LNA, Switch
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
20-TQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Secondary Attributes :
35dB LNA Gain
Supplier Device Package :
20-QFN (6x6)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 6PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 33PF 20% NONSTANDARD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD