FPMI2458-TP3RPTNC
- Manufacturer Part Number:
- FPMI2458-TP3RPTNC
- Manufacturer/Brand:
- PCTEL
- Part of Description:
- RF ANT 2.45GHZ PANEL RP-TNC BRKT
- Manufacturer :
- PCTEL
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Panel
- Applications :
- 802.11ac
- Features :
- Cable - 812.8mm
- Frequency (Center/Band) :
- 2.45GHz, 5.4GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
- Gain :
- 6dBi, 5dBi
- Height (Max) :
- 1.339" (34.00mm)
- Ingress Protection :
- IP67
- Mounting Type :
- Bracket Mount, Wall Mount
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 20 W