FPMI2458-DP812NM
- Manufacturer Part Number:
- FPMI2458-DP812NM
- Manufacturer/Brand:
- PCTEL
- Part of Description:
- PANEL ANTENNA
- Manufacturer :
- PCTEL
- Product Category :
- RF Antennas
- Antenna Type :
- Panel
- Applications :
- Bluetooth, Wi-Fi
- Features :
- Cable - 1.473m
- Frequency (Center/Band) :
- 2.45GHz, 5.5GHz
- Frequency Group :
- UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
- Frequency Range :
- 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.1GHz ~ 5.9GHz
- Gain :
- 13dBi, 12dBi
- Height (Max) :
- 12.008" (305.00mm)
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Pole Mount, Wall Mount
- Number of Bands :
- 2
- Power - Max :
- 25 W