W67-A2Q12-10
- Manufacturer Part Number:
- W67-A2Q12-10
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
- Part of Description:
- CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277VAC
- Manufacturer :
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- Breaker Type :
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Obsolete
- Voltage Rating - AC :
- 277 V