ISR3SAD400
Manufacturer Part Number:
ISR3SAD400
Part of Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4A 32V
Color - Actuator/Cap :
Gray
Current Rating (Amps) :
400mA (AC), 100mA (DC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 13.60mm Dia
Voltage Rating - AC :
32 V
Voltage Rating - DC :
50 V