CA420022R00JB14
- Manufacturer Part Number:
- CA420022R00JB14
- Part of Description:
- RES 22 OHM 8W 5% AXIAL
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 275°C
- Power (Watts) :
- 8W
- Resistance :
- 22 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.140" Dia x 2.094" L (3.56mm x 53.19mm)
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%