MJ1212FE-R52
- Manufacturer Part Number:
- MJ1212FE-R52
- Part of Description:
- RES 12.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 12.1 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%