ABC300-1T12G
Manufacturer Part Number:
ABC300-1T12G
Part of Description:
AC/DC CONVERTER 12V 200/300W
Current - Output 1 :
15 A
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
200W (300W Forced Air)
Size / Dimension :
5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
5.9 kV
Voltage - Output 1 :
12V