SR03700001501KR500
- Manufacturer Part Number:
- SR03700001501KR500
- Part of Description:
- RES 1.5K OHM 1/2W 10% AXIAL
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Resistance :
- 1.5 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%