105A132R0T
- Manufacturer Part Number:
- 105A132R0T
- Manufacturer/Brand:
- Ohmite
- Part of Description:
- RES 132 OHM 0.01% 1/8W AXIAL
- Stock Condition:
- 9
- Manufacturer :
- Ohmite
- Product Category :
- Through Hole Resistors
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 132 Ohms
- Size / Dimension :
- Supplier Device Package :
- Axial
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.01%